Super User

Super User

This is certainly true in astronomy both in terms of terms that refer to the cosmos and terms that describe the tools of the trade, the most prevalent being the telescope.
úterý, 17 březen 2020 20:33

Morová rána

Světem kráčí pandemie...Ulice se vyprazdňují a náhle se dá volně projít i místy, kde se ještě před týdnem sunuly davy. I na Karlově mostě...
středa, 04 březen 2020 19:29

Tajemné medúzy

Aby bylo jasno - pod vodu mě s foťákem nikdo nedostane :-) Ale meduzarium Svět medúz (Arkády Pankrác, Praha) představuje příjemnou zkratku k fotografování podmořského světa.
neděle, 22 červenec 2018 15:30

Střípky z Porty

Řevnickou Portu fotím od roku 2008. Dění na pódiu je ve srovnání s jinými festivaly nebo rockovými koncerty méně dynamické, ale o to větší je překvapení, když do poklidného klouzání vpadne muzikant, který svou energii netlumí. A někdy to jiskří tak, že se z flegmatického focení stane doslova lov - jako v případě rtuťovité houslistky Helen ze skupiny Louka Band.
sobota, 28 duben 2018 23:30

Jarní pastorále

Letošní mimořádně teplý duben způsobil, že všechno roste a kvete najednou a já trávím víkendy na zahradě v poloze ležícího střelce a fotím a fotím... Každý večer se pak probírám tou marnotratnou záplavou barev a tvarů a znovu prožívám tu svou soukromou jarní radost.
středa, 30 září 2015 23:30

Z archivu - Michal Prokop

Archeologický průzkum odhalil další naleziště vykopávek. Tím samozřejmě myslím fotky exhumované ze svého archivu, nikoliv focené osoby:-) Ty bych si tímto označením nikdy nedovolila urazit (i když Michal Prokop to zhodnotil lakonicky ve svém rozhovoru pro iDnes: Důležité je, že stále ještě hrajeme vstoje, těší Michala Prokopa).
sobota, 10 září 2011 23:30

Progres, Futurum, Bronz

V devadesátých letech minulého století to vypadalo, že se za některými hudebními formacemi tiše zavřely dveře. Návštěvnost koncertů poklesla a příležitosti k podnikání mnohé muzikanty přiměla pověsit své původní řemeslo na hřebík. Obzvlášť brněnská rocková scéna, která v Československu nikdy neměla na růžích ustláno, se náhle vyprázdnila. Jenomže muzikant míní a fanoušci mění...:-)
sobota, 01 listopad 2014 23:30

České Švýcarsko

aneb jak (ne)fotit krajinu...
Krajinářskou fotografií se zabývám jen příležitostně (když mám příležitost, tak to holt cvaknu:-)), ale nedávno mi učarovaly fotky Českého Švýcarska náhodně nalezené na internetu. Prvotní okouzlení se brzy změnilo v konkrétní plán, pro který jsem promyšlenou manipulací nadchla i kamarádku, jinak (dle jejích slov) spíš kavárenského povaleče.
neděle, 01 leden 2012 23:30

PF 2012

Podle fotek v internetových denících nebyl letošní novoroční ohňostroj v Praze tak okázalý, jako jeho varianty v Sydney, Londýně nebo ve Vídni. Nicméně každý ohňostroj je výzvou pro fotografy a proč bych se měla opíjet v nějaké začouzené hospodě, když můžu naložit stativ, foťák a objektivy, vyškrábat se s nimi na příhodný kopec nad vltavským údolím, s téměř hodinovým předstihem si zajistit ničím nerušený výhled a pak v padajícím dešti se sněhem čekat, až to celé propukne?:-)
čtvrtek, 16 duben 2015 23:30

Z archivu - Olympic

Stejně, jako naprostá většina fotografů, i já mám svůj archiv. Ráda bych předstírala, že jde o důmyslně koncipovanou strukturu, přehledně rozčleněnou na témata, kde návštěvník u vchodu dostane precizně nakreslenou orientační mapku a s pomocí důsledně umisťovaných šipek a nápisů obratem ruky nachází to, co hledá. Realita je od této představy bohužel na hony vzdálená.
neděle, 05 červen 2016 23:30

Friedrichshafen

Z nějakého důvodu se mi při vyslovení slova Německo vybaví rovinatá krajina, dálnice a průmyslová města. Jistě, jeden pohled na mapu takovýto předsudek vyvrátí, ale určitě je lepší přesvědčit se na vlastní oči (a objektiv) a vydat se třeba k Bodamskému jezeru.
Strana 1 z 4